Międzykulturowi

Polska otwiera się świat tak jak świat otwiera się na Polskę. Wraz z rozwojem gospodarczym naszego kraju przybywa do nas coraz więcej obcokrajowców, którzy właśnie z naszym krajem chcą wiązać swoją przyszłość. To olbrzymie, wciąż niedoceniane bogactwo, które użyźnić może naszą własną kulturę i współczesną historię.

Fundacja Evoluo chce pokazać, w jaki sposób możemy czerpać z tego bogactwa, sprawić, że nasz kraj stanie się różnorodny, ciekawy, kolorowy. Stanie się cenionym na całym świecie miejscem, gdzie międzykulturowość oznacza coś więcej niż pomoc społeczną, opiekę nad uchodźcami, pomoc w integracji, ale przede wszystkim umiejętność wspólnego tworzenia barwnego, tolerancyjnego, otwartego społeczeństwa.

Międzykulturowość to fuzja kulturowa, to otwartość na obce trendy, smaki, zwyczaje, zapachy, muzykę i sztukę. Poznanie nowego świata, świata, który jest na wyciągnięcie ręki.

Organizujemy:

  • koncerty
  • wystawy
  • wyjazdy
  • degustacje
  • prezentacje
  • spektakle
  • konkursy
  • programy telewizyjne i radiowe

24 GODZINY MIĘDZY KULTURAMI SMAKÓW

W ramach działania fundacji EVOLUO na rzecz tworzenia pozytywnych wzorców międzykulturowych w Polsce stworzyliśmy projekt „24 GODZINY MIĘDZY KULTURAMI SMAKÓW”.

Projekt zakłada zorganizowanie dwudziestoczterogodzinnego pikniku w Warszawie w którym udział wezmą właściciele zaproszonych przez Fundację EVOLUO restauracji. Założeniem pikniku jest fuzja smaków i kultur dlatego na piknik zaproszeni zostaną właściciele restauracji reprezentujących większość mniejszości kulturowych w Polsce. Na dwadzieścia cztery godziny restauratorzy przeniosą swoje restauracje do jednego z warszawskich parków tworząc najbardziej międzykulturową restaurację w stolicy.

Piknik rozpocznie się o wschodzie słońca jednego dnia i zakończy o wschodzie słońca dnia następnego.

Dwadzieścia cztery godziny podzielone zostaną na trzy części: śniadaniową, lunchową i kolacyjną.

Podczas pikniku odbywać będą się koncerty, kursy tradycyjnych tańców i gimnastyki.

Dopięcie wszystkich szczegółów zajmie nam jeszcze trochę czasu. Jeżeli sądzicie Państwo, że możecie stanowić kreatywny i cenny wkład w realizację projektu zachęcamy do kontaktu kontakt@evoluo.org.pl.

evoluo foundation © 2014